hanayka

Nemáte zkušenosti, když je kočka zalezlá za stolem a nechce komunikovat? Jak ji získat zpět?

Dobrý den,mám britskou modrou kočku asi 1,5 roku starou a vždy byl velmi komunikativní a mazlivá.Jenže v posledních dnech,je zalezlá za stolem,přijde jen občas a hned zase uteče.Máte podobné zkušenosti?

Původní neotázka
Zalezlá kočka

Odpovědi
Drap

Každá kočka je osobnost. Třeba chce být jen chvíli sama. Nehledal bych v tom prozatím žádný problém.

zjentek

Je:

  1. nemocná (vážně či lehce)
  2. vyděšená (něco jí píchlo, praskla jí při skoku kýla…)
  3. nas.raná (otravují ji smradi, věci nejsou na svým místě…)

Funna

zjevně se jí „něco“ stalo…něčeho se začala bát, ztratila jistotu svého teritoria…z tvého dotazu není jasné, co je to za kočka, jestli je jen doma, jestli chodí i ven, jestli se u vás doma nic nezměnilo, nepřibyl nový člen domácnosti atd atd…jen tak by povahu nezměnila…hledej, co je jinak…a pokud se nic nestalo, tak je ještě možnost, že ji něco bolí, že není zdravá…tak ji prohlédni, prohmatej, jestli nemá nějaké citlivější místo, prohlédni i její záchod, zda i tam je všechno v pořádku…

_Lucka_

Hlavně nedostávat ven násilím – nejlépe s ním klidně mluvit a lákat na jídlu.. nenásilně! :)