Amie

Záleží vám na tom, zda vám dá někdo palec?

Docela dost lidí si tady ztěžuje jak vám nedává palec za odpověď ten, kdo položil otázku.
Záleží vám hodně na tom, zda vám dávají palec? Nebo vám jde spíše o to, že se tímto i děkuje za odpověď?

Nejlepší odpověď
anonym

19 dnů není tak dlouho, aby se pozapomnělo, že opakuješ již položenou otázku, viz zdroj:
Doplňuji:
Jinak už se řešilo vícekrát, považuje se to spíše za obecnou slušnost, ale povinnost to není.
Také to má vlastně plnit onen motivační záměr, proč se bodování do Odpovědí v začátcích vůbec zavedlo.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chteji-znat-tazatele-odpoved

Další odpovědi
Mapel

Tak jak napsal DrAxl, je to spíše motivační úloha. Nesouhlasím s tím, že palec je za každou cenu. Mělo by to být za odpověď, která odráží podstatu problému a nechá se považovat za pravdivou. Mnohdy jsou odpovědi schvalující porušování zákonů, norem, vyhlášek a pod. Tam se mnohdy dávají palce, protože odpovědi se zdají být pro laickou veřejnost správné a když uvedu správnou odpověď ze svého oboru a vím, že je podle zákonů či státních norem, tak palec není. Pak si jenom člověk říká, zda se má namáhat.

arygnoc

je to slušnosť, ale zasa na druhej strane, dať palec za odpoveď, ktorá je daná pre palec, sa mi niekedy nechce dať.
ale ja osobne dávam palce za odpoveď.
Ba občas dám i nejakú nomináciu.

Jose1f

Řeknu to příměrem. Pamatuji si případ, kdy vedoucí jednoho oddělení na poradě vřele děkoval jednomu úředníkovi za efektivní vyřešení složitého a důležitého problému. K údivu všech vychvalovaný úředník odpověděl: „Ale pane vedoucí, od té doby, co byly vynalezeny peníze, mě vůbec nemusíte děkovat.“ Tím chtěl naznačit, že pouhé poděkování, byť by bylo sebevřelejší, nestačí, zatímco tučná prémie by potěšila víc.
Podobně to platí i zde, v odpovědích. Od té doby, co bylo vynalezeno palcování, již není třeba děkovat. Příjemnější je palec, nominace nebo hvězdička.
Také si myslím si, že když někdo uvidí, že odpověď není správná, je zavádějící nebo nepravdivá, měl by na to ve své odpovědi upozornit.
Také zásadně nedávám palce odpovědím typu „na domácí úkoly neodpovídám, nauč se to sám“ apod. Dokonce si myslím, že je nemorální, když někomu palce za takové odpovědí dopomohou k postupu mezi pokročilé, bronzové nebo dokonce zlaté.

Drap

Nezáleží , ale svým způsobem i potěší. A tobě záleží ?

Sůwa

Je pravda, že se o tom již několikrát psalo, ale v tomto případě opakování nezaškodí, protože ne všichni uživatelé mají pokaždé možnost vyslovit svůj názor. Hodnocení palcem považuji za souhlas s mou odpovědí, ale zásadně nesouhlasím s celkovým žebříčkem, protože je zavádějící a o kvalitě odpovídajícho nic nevypovídá, je jen předmětem častých a zbytečných sporů.

kamila44444

Spíše jsem ráda, když mi někdo poděkuje. Palce nepotřebuju, ale nevadí mi když mi ho dají :D

led

ak odpoveď pomôže, odpovedajúceho určite poteší poďakovanie palčekom.
Ak pýtajúci sa nemá voľné palčeky, je dobré aspoň v diskusii povedať, či odpoveď pomohla. Je to dôležitá informácia aj pre ďalších, ktorí majú podobné problémy.

Jose1f

Ad Mapel: Já si myslím, že když někdo vidí, že odpověď není správná, nebo je zavádějící, a on ze své profese zná odpověď správnou, měl by na to upozornit a napsat svůj důvod, proč si to myslí. Jedině tak se stane, že se mezi odpověďmi nebude vyskytovat příliš mnoho bludů. Bodování je v tomto případě také důležité, a popohání ty ctižádostivé.

anonym

Další z odkazů ze stejného soudku:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-jsou-zac-je-to-vzorek-prumerneho-cecha

anonym

ad Sůwa, jakou hodnotu má ten tvůj názor, že de facto schvaluješ podvádění při bodování?
Pravidla jsou jasná pro všechny a věčné pokusy o jejich obcházení a ještě obhajování nešvarů, je jen ubohé a amorální.
Na neomezené vlastní názory je diskuze, rozhodně ne sprosté plagiátorství.

Sůwa

Nějak mi to není jasné – jaké podvádění při bodování ? Když se body nebudou nikde sečítat, „podvádění“ naopak ztratí smysl. Pravidla, která měla možná motivační smysl po založení serveru, nemusí mít platnost po několika letech a je na čase je přizpůsobit současné situaci.
Můj názor má stejnou hodnotu jako názory ostatních a je moje právo je vyjádřit – někdo může souhlasit, někdo nemusí, ale není třeba kvůli tomu někoho osobně a sprostě napadat.
Plagiát = nepřípustné, nedovolené napodobení uměleckého či vědeckého díla bez udání vzoru ( autora) viz SCZ, SSČ a jiné. Čípak skvělé dílko jsem sprostě napodobila?
Taky je možné, že jsi mou odpověď prostě jen nepochopil.

anonym

ad Sůwa, oceňuji tvé osvětové snahy, proto byla formulace obecná, čili nevztahuj to hned na sebe.
Možná jsi nepochopila ty, vysvětlím: Zastávala ses možnosti, aby se TAZATELÉ mohli znovu vyjadřovat k již položené otázce. Pak mají možnost právě v diskuzích, pokud ovšem dokola opakují již položenou otázku, považuje to kodex za podvádění – viz:
Podvádění
Bodovací systém je zamýšlen k odměnění členů komunity za sdílení jejich znalostí, otázek a odpo-vědí. Zakládání více uživatelských profilů, nebo vkládání opakovaného obsahu pouze za účelem získání bodů a nabízení bodů za hodnocení ostatním není povoleno. Vkládání nesmyslných a bezobsažných odpovědí nebo kopírování odpovědí ostatních uživatelů je také považováno za podvádění.
Pokud se tedy někdo opičí a přiživuje na starém tématu, je to prostě nefér. A kopírování cizí otázky je plagiát (ve smyslu Odpovědí), použito v nadsázce, netvař se, že nevíš která bije.
A svévolné měnění pravidel je totéž, jako by sis na silnici řekla, mně se červená nelíbí, budu si jezdit podle svého – tímto se zde už naparuje jiný, co začíná na „b“, jako blbec.
Až se pravidla změní, pak si revoltuj, zatím platí stávající a svou registrací ses zavázala je dodržovat, nikoliv ignorovat nebo jimi pohrdat.

Sůwa

Když je příspěvek uveden " ad Sůwa", logicky si to na sebe vztahuji, ty ne? Nechápeš, že mimo tebe se téměř nikdo nehrabe ve starých odpovědích, takže podle mne to není vyjadřování k již kdysi položené otázce, ale k otázce aktuální. Už jednou jsem psala, že význam slova podvod se sem vůbec nehodí, protože nepřináší žádný užitek ani zisk, pouze pochybné umístění na ještě pochybnějším žebříčku. Vložím pár slov z jedné tvé odpovědi :

A protože je otázka v rubrice zábava doplním 2 glosy:
Opakem nemluvy je mluvka (čili někdo ukecanej) a názorný příklad někoho místního upovídaného jsem právě pár body, už po druhé vypíchl na 1. místo v měsíčním přehledu počtu bodů před zdejší jedničku, která má ale nesrovnatelně větší kohortu bodových přisluhovačů.

Když někdo „pár body vypíchne někoho jiného“, to není podvod? Ta nejmenovaná jednička má mimo jakési „kohorty“ taky mnohem vyšší potenciál!!!
Mohla bych přidat další, privátní profil nedokáže skrýt úplně všechno 🙂.
Zameť si před vlastním prahem a pak možná budeš mít morální právo tu kdekoho kritizovat a napadat.
Nehodlám revoltovat, ale pokusím se o změnu pravidel legální cestou. Nemusí se to podařit, ale i může. Směšné je, že ve zmiňovaných odkazech jde s prominutím o h… a na důležité dotazy tu není prostor.

anonym

Poslední ukázka z tvého vlastního opakování již vyřešených polemik:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nekdo-voli-radeji-privatni-profil