Adam2

Záleží vám na penězích?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Kdybych řekla, že ne, lhala bych sama sobě. Bohužel je dnešní společnost nastavená tak, že člověku na penězích více či méně záležet musí. Jen je pravda, že nejsou na mém žebříčku hodnot úplně na prvním místě.

Další odpovědi
suaeda

Je to jako s ohněm. „Dobrý sluha, zlý pán“.
Peníze jsou k životu nezbytné, ale kdo jim propadne tak zblbne z mamonu. A do hrobu si je nikdo nevezme. Jediná možnost je, předat peníze a majetek potomstvu. Je ale v historii dost časté, že první generace většinou hodně vydělá, druhá generace majetek udržuje a třetí to rozfofruje. Někdy je druhá generace přeskočena.

Tw!st

Za peníze si štěstí nekoupíš.

Ale je lepší brečet v Mercedesu než v autobuse.

Kepler

Někdy ano a ukrutně a kdo tvrdí, že ne, tak lže. Nebo si peněz neváží, páč jich má bezpracně jako šlupek a tím pádem si je ani nezaslouží.

anonym

Ne. Záleží mi na životě. Proč makat jak šílenec pro zlaté hodinky, když si můžu pořídit plastové od vietnamců, které vydrží stejně dlouho a vypadaj decentně. Nemusím pro ně makat celé dny a přesčasy, ale stačí mi práce na zkrácený úvazek. Peníze kazí charakter. Znám pár lidí, kteří se kvůli penězům sedřeli z kůže a nyní jsou z nich téměř invalidi, ale mají s čím machrovat třeba když příjde návštěva to zase jo.

Drap

Pokud máš v současné společnosti přežít, tak to jinak nejde.

Lukyn0

Ano, bez nich se dá žít leda na pustém ostrově… nebo pak už snad jen pod mostem s igelitkou.

anonym

jako by všechna pořekadla o penězích, štěstí, zdraví atd. padla. bez peněz bych nebyl šťastný, neměl bych zuby, ani meniskus by mi zadarmo neoperovali a následnou injekci za litr bych si pro uzdravení nepořídil

nyjono

Pěkně hloupá otázka.
Bez peněz nezaplatím nájem, hypotéku, energie, … ani připojení k internetu, aby se tady mohlo ptát a odpovídat.
Taky musím jíst, jedno, jestli za hodně nebo málo a pít a pitná voda taky není zcela zadarmo.
V potoce celý rok prát nemůžu atd atd.

LiborO

Ano, hodně.