postcd

Záleží na tom, kolik je plechů v troubě?

Když chci dosáhnout toho, aby byla co nejychleji co nejvyšší průměrná teplota vzduchu v horkovzdušné troubě, tak záleží na tom, zda do trouby dám 5 prázdných plechů anebo jenom 1?

Odpovědi
gecco

Čím méně, tím lépe…
Vzduch má sice vůči oceli cca 3× vyšší měrnou tepelnou kapacitu, ale má také cca 5000× nižší hustotu…
Takže ohřívání vzduchu spotřebuje při totožném tepelném rozdílu a objemu méně tepla, asi tak 1700×.
😉
_____________­________________
V praxi, jak píše Lamalam, bude při objemu a výkonu trouby odchylka v podstatě neměřitelná…
😉

anonym

záleží na tom, co je to za plechy. na jeho tloušťce, zda je černý, pozinkový, válcovaný (za studena, za tepla). dále trapézový, vlnitý, děrovaný, podlahové plechy. je tolik druhů plechů, ale jestli myslíš plech do trouby, tak to vidím na jeden 🙂

Lamalam

Záleží, na ohřátí pěti plechů spotřebuješ nějakou energii, ale odchylka bude velice malá, v praxi nevýznamná.