Jarmila

Zalévání slanou vodou

Dobrý den, poraďte mi, máme nový bazén se slanou vodou – lze touto vodou zalévat třeba tráva a keře, nebo se to nemůže, aby se trávě a keřům neuškodilo? Když se proplachuje písek, tak je jí škoda do kanálu.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jestli chcete trávník zlikvidovat, tak zalejvejte. Krom specializovaných rostlin, obvykle rostliny větší množství soli nesnášejí, akorát je spálíte.
Doplňuji:
Ikdyž ta voda není slaná jako mořská, tak rostlinám rozhodně neprospěje. Takovéto „šetření“ vodou by mělo spíš opačný efekt. Přirovnání k slzám je tady zcestné.

Další odpovědi
hanulka11

můžeš s tím zalévat plevel- třeba kopřivy, které se někde přemnožily – jinak bych to neriskovala

quentos

… už jste někdy zkoušela pít slanou vodu na žízeň?
S trávou a keři je to totéž.

terry

Někde jsi slyšela, že se zalévá slanou vodou? Já tedy ještě ne. Ani nečetla.
Jak jsi na to přišla???

arygnoc

teda, to je ale konvička na zalievanie, to Vám poviem, to je na závisť.
Zalievať bazénikom.
A so slanou vodou.
hm, hm.

Jaj, to zalievanie.
Dajte si troška vody z toho bazénu do whisky (to predsa máte u bazénu, nie? a do bazéna Vám necikajú, ako má skúsenosti Kole) – chutná?
Podobne je to aj s kvetinkami (bez whisky). Tiež im to nechutí.

Jarmila

Tady nejde o to „zalévat slanou vodou z bazénu“, ale o to, že se několikrát za sezónu musí bazén vyluxovat, a potom ve filtraci propláchnout písek a právě tato špinavá voda se pak vylévá pryč. Tak jsem si říkala, že když ta voda není zas tak moc slaná – má 0,4 – 0,5 % soli (slzy jsou 2× slanější –mají 0,8 % soli), tak že by snad šla nějak zužitkovat. Mořská slanost je 3,5%.