Avatar uživatele
Jarmila

Zalévání slanou vodou

Dobrý den, poraďte mi, máme nový bazén se slanou vodou – lze touto vodou zalévat třeba tráva a keře, nebo se to nemůže, aby se trávě a keřům neuškodilo? Když se proplachuje písek, tak je jí škoda do kanálu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4346 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Jestli chcete trávník zlikvidovat, tak zalejvejte. Krom specializovaných rostlin, obvykle rostliny větší množství soli nesnášejí, akorát je spálíte.
Doplňuji:
Ikdyž ta voda není slaná jako mořská, tak rostlinám rozhodně neprospěje. Takovéto „šetření“ vodou by mělo spíš opačný efekt. Přirovnání k slzám je tady zcestné.

Upravil/a: Lucijej

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

můžeš s tím zalévat plevel- třeba kopřivy, které se někde přemnožily – jinak bych to neriskovala

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

… už jste někdy zkoušela pít slanou vodu na žízeň?
S trávou a keři je to totéž.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Někde jsi slyšela, že se zalévá slanou vodou? Já tedy ještě ne. Ani nečetla.
Jak jsi na to přišla???

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

teda, to je ale konvička na zalievanie, to Vám poviem, to je na závisť.
Zalievať bazénikom.
A so slanou vodou.
hm, hm.

Jaj, to zalievanie.
Dajte si troška vody z toho bazénu do whisky (to predsa máte u bazénu, nie? a do bazéna Vám necikajú, ako má skúsenosti Kole) – chutná?
Podobne je to aj s kvetinkami (bez whisky). Tiež im to nechutí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jarmila

Tady nejde o to „zalévat slanou vodou z bazénu“, ale o to, že se několikrát za sezónu musí bazén vyluxovat, a potom ve filtraci propláchnout písek a právě tato špinavá voda se pak vylévá pryč. Tak jsem si říkala, že když ta voda není zas tak moc slaná – má 0,4 – 0,5 % soli (slzy jsou 2× slanější –mají 0,8 % soli), tak že by snad šla nějak zužitkovat. Mořská slanost je 3,5%.

před 4346 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek