ChristyNike

Zalehlé ucho

Ahoj.. jsem skoro týden nemocná( chřipka) a už 3 dny mám zalehle ucho.. takže je to pravděpodobně od rýmy.. je to příšerné:/ Kdybych ho neměla zalehlé tak už se cítím celkově líp..zkoušela sem si dát na vatu peroxid vodíku a nic..nebo sem ucho ponořila do teple vody.. taky nic.. Mám jít s tím k doktorovi? na propláchnutí? Děkuju za každou radu..:)

Nejlepší odpověď
hanulka11

někdy stačí prokapat nos kapkami ,dutiny se uvolní a tím i zalehlé ucho

Další odpovědi
led

Skúste „babský“ liek. Poznajú to vodáci a potapači.
Ucho je spojené Eustachovou trubicou s ústnou dutinou. Nadýchnite sa, zavrite ústa a skúste vytlačiť vzduch. (nezaduste sa!) Pri tomto vnútorným pretlakom niekedy povolí „zátka“ v uchu a zaľahnutie povolí. Pozor, tlačte tak, aby tlakom nepraskol bubienok! Vačšinou to pomáha.
Ak by to nepomohlo, postupujte podľa rady Hanulky11, prípadne navštívte lekára

Terryle

Zkuste fintu, kterou radí letušky cestujícím, které při změnách tlaku v letadle bolí uši: vzít dva kelímky, na dno dát zmačkané papírové kapesníky, navlhčit je vřelou vodou. Kelímky přitisknout na obě uši – teplo a pára může roztáhnout a uvolnit eustachovky, takže by zalehnutí mohlo povolit.
Pokud to nepomůže, tak zkuste toho doktora – propláchnutí prý nic není. A zalehlý ucho je na mašli, taky se mi to jednou při nachlazení stalo a málem mi přeskočilo. Cca po týdnu to ale postupně vymizelo samo.