novak106

Zakoupil jsem zbozi na inzerat nasledne jsem zaplatil na ucet, ale zbozi jsem neobdrzel. Mam podat trestni oznameni?

Zakoupil jsem zbozi na inzerat, zbozi v hodnote 700 Kc jsem nasledne zaplatil na ucet, ale zbozi jsem neobdrzel. Prodavajici jiz nekomunikuje a nezveda telefony. Jedna se o podvod a co mam v teto situaci udelat, mam podat trestni oznameni? Dekuji za odpoved.

Odpovědi
zelí

Jojo. Jdi na policii, irčitě nebudeš sám, koho okradl. Ale s tím, že ho chytí, nepočítej.

anonym

Zboží jste si pouze objednal,zaplatil ,ale nezakoupil.
Můžete maximálně podat trestní oznámení.
Nejsem škoidolibý,ale takovým jako jste vy, to přeju,protože snad tisíckrát se řešil tento problém snad všude a vy jste nepolepšitelný,když posíláte prachy někam předem.

gecco

Ber to jako ´školné´ zaplacené za školu života…
😉
Trestní oznámení – můžeš to zkusit, ale vzhledem k nízké škodě (tresný čin je > 5.000,– Kč) se tím policajti vůbec nebudou zabývat…
Můžeš také zkusit zapátrat po jiných poškozených tímtéž pachatelem – pokud bude celková škoda vyšší, než 5.000,–, podat TO (a nebo se ke stávajícímu TO připojit).

lexx

zaplatil jsi na správný účet, nepřepsal ses ? možná prachy přišly někomu jinému ? to je zajisté jenom jedna z možností, spíš jde o podvod, nikdy ne neznámému platba předem !

Reezo

Pokud se ti chce kvůli 700,– Kč ztrácet celkem dost drahého času tak samozřejmě můžeš podat trestné oznámení. Je ale nutné, aby škoda přesáhla škodu nad 5 000,–Kč Jinak to bude přestupek.

novak106

Maj prodavajiciho jmeno adresu tel. kontakt emailovou korespondenci­.Myslim ze to bude policii stacit.

jáára

není jen na dovolený?