Zakoupil jsem zbozi na inzerat nasledne jsem zaplatil na ucet, ale zbozi jsem neobdrzel. Mam podat trestni oznameni?

Zakoupil jsem zbozi na inzerat, zbozi v hodnote 700 Kc jsem nasledne zaplatil na ucet, ale zbozi jsem neobdrzel. Prodavajici jiz nekomunikuje a nezveda telefony. Jedna se o podvod a co mam v teto situaci udelat, mam podat trestni oznameni? Dekuji za odpoved.

Odpovědi:

Pokročilý

Jojo. Jdi na policii, irčitě nebudeš sám, koho okradl. Ale s tím, že ho chytí, nepočítej.

Zboží jste si pouze objednal,zaplatil ,ale nezakoupil.
Můžete maximálně podat trestní oznámení.
Nejsem škoidolibý,ale takovým jako jste vy, to přeju,protože snad tisíckrát se řešil tento problém snad všude a vy jste nepolepšitelný,když posíláte prachy někam předem.

Zlatý

Ber to jako ´školné´ zaplacené za školu života...
;-)
Trestní oznámení - můžeš to zkusit, ale vzhledem k nízké škodě (tresný čin je > 5.000,- Kč) se tím policajti vůbec nebudou zabývat...
Můžeš také zkusit zapátrat po jiných poškozených tímtéž pachatelem - pokud bude celková škoda vyšší, než 5.000,-, podat TO (a nebo se ke stávajícímu TO připojit).

Stříbrný

zaplatil jsi na správný účet, nepřepsal ses ? možná prachy přišly někomu jinému ? to je zajisté jenom jedna z možností, spíš jde o podvod, nikdy ne neznámému platba předem !

Bronzový

Pokud se ti chce kvůli 700,- Kč ztrácet celkem dost drahého času tak samozřejmě můžeš podat trestné oznámení. Je ale nutné, aby škoda přesáhla škodu nad 5 000,-Kč Jinak to bude přestupek.

Diskuze k otázce

novak106

Maj prodavajiciho jmeno adresu tel. kontakt emailovou korespondenci.Myslim ze to bude policii stacit.

Bronzový

jáára

není jen na dovolený?

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.