Zakoupil jsem na Aukru mobil od polského dodavatele, ten chce paltbu předem na bankovni učet.

Nevíte někdo jestli to lze provést složenkou přes českou poštu?A jaký typ složenky to musí být když se jedná o zaslání peněz na bankovní účet v Polsku.Moc díky za rady.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Já bych raději nic předem neplatil. Pokud někdo chce platit předem dost často je to nějaký podvod.

Další odpovědi
dědapetr

podle mé dcery pošťačky stačí ta obyčejná co použiváte tady.

janek66

Už jsem několikrát nakupoval z Aukra od polského prodejce a vždy to bylo bez problémů.Posílal jsem peníze vždy normální složenkou „A“ a psal na ni polskou adresu.Ale opravdu je si potřeba ověřit serióznost prodejce.Jestli to není jen jednorázový prodej.Pokud je to prodejce který má vystaveno hodně aukcí a také kladných hodnocení bych se toho nebál a peníze poslal.

Jsemtady

tyhle věci se standartně posílají na dobírku z ruky do ruky jinak si neověříte, co dostanete. A ten prodejce má na aukru alespoň dobré hodnocení?

Fidel

Nenechte se odradit výše uvedenými komentáři. Na přeshraniční převod poněz má česká pošta speciální „složenku“ (protože ono to až zas tak jako složenka nevypadá) – zeptejte se na ni na pobočce pošty. Dobře si ale na aukru prověřte obchodníka…

Dobírkou si však nepomůžete, protože stejně vám balík nevydají, dokud za něj nezaplatíte, tzn. dokud nezaplatíte, nebudete vědět, co je uvnitř…