led

Zákony platia pre každého? Z rozhovoru vyšetrovateľov o podozrivom

(miliardárovi):
„…ak ho zatkneme a odsúdia ho, investori prestanú investovať do jeho podnikov. Tie sa zrútia, s nimi aj ďalšie spoločnosti. Ak máš ich akcie, skrachuješ. Doplatia na to tí najchudobnejší, dostanú len sociálne penzie, čo ušetrili sa stratí… čo s tým spravíme?“
Po prečítaní ma napadlo, ešte stále platí

  • Zákony platia pre každého rovnako? –

Doplňuji:
Súhlasím s Baghirom.
Žiaľ, pod váhou nežiadúcich následkov naozaj asi nie je možné dať medzi zákon a spravodlivosť to krásne znamienko rovnosti.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Lidoví vyšetřovatelé,vše pro sociálně slabé.No paragrafy jsou pokroucené a výsledky taky.Zákon za peníze je platný pro všechny.

Další odpovědi
dudu

V hodinách práva nám přednášející vždy zdůrazňoval: „studenti pamatujte si, že zákon se, na rozdíl od stébla trávy velmi často ohýbá na stranu, ze které fouká vítr“!
I po mnoha létech si na jeho slova dnes často s povzdechem vzpomenu.

baghira

Na to je těžká odpověď. Pokud by bezohledným mechanickým aplikováním zákona byli poškozeni nevinní lidé, je to asi taky špatně.

Právo, zákon a spravedlnost neznamenají totéž. Stejně jako láska, manželství a sex :))

arygnoc

ale ano, zákony platí pro všechny.

jenomže před soudem (rozuměj vykladači a uplatňovateli práva) stojí si rovni a rovnější (před zákonem).

Rovnější jsou ti, co mají více peněz, moci.

ale právo platí pro všechny stejně.

úvaha: skusil jste žalovat někoho, kdo má prachy nebo moc? Nedělějte to. Možná nakonec budete vinen vy. A co se týka trestních činů, ta prachy otvíraj i brány pekelné.

Takže pokud chcete uplatnit právo (spravedlivost), buďte buď u moci nebo mějte pěknej balík (penízků).

johana 56

Neplatí a nebdou,dokud bude platit zákon+spravedlnos­t=peníze+moc.

led

Už tisíce rokov sa snažia zákonodarci o spojenie zákon=spravodli­vosť, ale akosi sa im to stále nedarí…

led

Netešte sa, tento rozhovor sa nestal u nás. Je to zo spriatelenej krajiny za veľkou mlákou. Ale myslím, že sa kľudne mohol stať aj tu.