Zákon klesajících výnosů

Dobrý den, mohl by mně někdo tento pojem logicky vysvětlit? Děkuji

Odpovědi
Zibner

Definici zní :
„Přidáváme-li do výrobního procesu stále pouze jeden vstup (výrobní faktor), pak za jinak stejných podmínek bude mezní produkt tohoto vstupu klesat – přírůstky produkce se budou zmenšovat.“

To znamená, že pokud někdo, podnikatel či firma bude vyrábět a popř. prodávat jen 1 výrobek – například počítač, tak v DOKONALÉ společnosti (ve společnosti pro něj dokonalé má výhradní monopol – prodává to jediný) po chvíli tento notebook budou mít všichni a tím pádem ho už nikdo kupovat nebude. Pokud tedy bude obchodovat někdo jen s 1 výrobkem, ze začátku ho bude kupovat spousta lidí, ale postupem času jich bude ubývat. Je tedy dobré začít prodávat i něco jiného.