Klarisa

Základní vzdělání

Chtěla bych se zeptat jestli má dcera může po mateřské vůbec sehnat práci,když má jen základní vzdělání,myslím si,že ji nikde nevemou.
Doplňuji:
Chtěla bych dodat,že má dcera nešla ani na brigádu,mohla dělat za mě-roznášet noviny ráno,když jsem nemocná,hlídala bych jí 2 hodiny dítě,ale ona je líná a obávám se,že nikdy pracovat nebude.Nechá se živit od muže.

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak když najde takového muže,který ji s přehledem uživí tak proč ne??!!! Hlavně aby se nenechala živit od Vás. Práci určitě sežene,ale když se jí nebude chtít, tak pak, bude mít smůlu a nezbyde,než si najít starýho, plešatýho, pupkatýho páprdu(tím jsem se pánové nechtěla nikoho z vás dotknout,pokud je někdo z vás bohatý,mladý,vla­satý a sportovní postavy,tak se omlouvám a s lítostí musím kontstatovat,že je mi líto,že nejsem o 20 let mladší.)

Další odpovědi
panenka

Pokud má vaše dcera jen základní vzdělání,tak v dnešní době není problem si udělat například přes ÚŘAD PRÁCE nějaký REKVALIFIKAČNÍ KURZ.A pak už když bude mít kurz udělaný, dostane OSVĚDČENÍ že kurz udělala není problem si pak práci najít.

ReHu

Vzdělání je jistě velmi důležité, ale podstatné je to, že člověk musí chtít.
Pokud dcera bude chtít, má nnoho možností.
Rekvalif.kurz je jedna z nich.
Záleží na tom, jak se bude snažit a bude ochotná se učit třeba jen u zaměstnavatele.
Nebo také může dělat sama na sebe, když bude ovšem vědět co chce, a zase je to o snaze a učení.
I když má, kdokoli, ukončené vzdělání, je jedno, jestli základní, střední, vysoké či další. Vzdělávání je nekonečný proces, protože vše kolem nás se neustále mění a pokud chci v čemkoli uspět, je třeba být v obraze.
Je otázka, jestli chci v něčem uspět, nebo se nechám od někoho živit a budu závislá.

BENYTA

Dnes už se na to tak nehledí,pokud má člověk schopnosti jakkoli získané,šanci může dostat.Mě se stalo,že po děbatě s finančními poradkyněmi nepochybovaly a nabídly mi místo,posléze nevěřily,že nemám ekonomické vzdělání,v jiné situaci mi byla nabídnuta práce v nemocnici s přesvědčením,že jsem vystudovaná zdravotní sestra…Nejvíc záleží,jestli má Vaše dcera chut,ne až tak pracovat,to jsem pochopila,že asi ne,spíš se seberealizovat,být prospěšná…souhlasím s Kropítkem,že pokud je ochoten ji živit manžel,nic jí nedonutí/řečeno mými slovy/,aby to měnila.Jen jí lehce upozornete na zápočty do důchodu,pokud jí to v jejím věku bude vůbec zajímat.