Základní potraviny a DPH…

Prý brambory a chleba jsou základní potraviny. Dá se něco ukuchtit z těchto polotovarů, třeba řízek či svíčková?

Odpovědi
hanulka11

pro každého je základní potravina zřejmě něco jiného.

anonym

Tak nevím,jestli by jsi vydržel žít bez chleba.

jmhad

Určení toho,co je základní potravina,je nějaký přežitek z dřívějších dob,který respektuje určitou chudobu.Takto jsou tyto potraviny definovány např. v Dělnické kuchařce z roku 1930. Ale protože je člověk svým původem masožravec,měly by ony základní potraviny být určeny jinak.Ale jak říká kolega, někomu chutná to,jinému ono.