Coon

Základní kameny Národního divadla

Tušíte, z jaké největší dálky byl dovezen jeden ze základních kamenů Národního divadla? :)

Nejlepší odpověď
elektrikář

Jsou leštěné v základech divadla, viděl jsem fotografie nazdobených vozů z Blaníka, Byla to lidová slavnost, při které se vybíralo.Jsou zběrné listiny z bálů kde se vybiralo za hubičky od děvčat a peníze se posílaly na divadlo.Peníze od ševcovských tovaryšů, krejčích. Kameny jsou ž Řípu, blaníka, Radhoště, z Vyšehradu, Holštýna, Žižkova, Svatoboru, Dobenína u Náchoda, Boubína, Zlatého koně, Trocnova,Práchně, Čerchova, Lipníku, Buchlova, Trocnova, Práchně u Domažlic, Helfeštýna, Doudleb Kámen z Podlažického kláštera U Chrásti.Stavba divadla je kusem české historie.

Další odpovědi
rtepp

Asi od RADHOŠTĚ.