jandule

Zakladani akvaria

moc prosim o zakladni info pro zalozeni akvaria.Mam 54 l akvarium uz je napustene vodou asi tak 3 dny dno mam pisek a jemny sterk ,potrebovala bych poradit jake rostlinky a kolik ks zasadit a jake jsou vhodne rybky,teplota vody je 25–26 st .Moc se mi libi skalary i zavojnatky poradte prosim kolik jich mohu koupit atd .Voda je uz osetrena pripravkem aquasafe ,dekuji za brzkou odpoved
Doplňuji:
dekuji za odpoved,veskere vybaveni teplomer vzduchovani filtr je jiz plne funkcni

Nejlepší odpověď
beer

Pročti si rady a postupy ve zdroji, určitě najdeš odpovědi i na případné další otázky.
Doplňuji:
Ve zdroji se dočteš, že zmiňované skaláry mají rády vyšší sloupec vody.. Vyber si proto druh rybek mmj. i podle tvaru svého akvárka.

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?q=Za­kladani+akvari­a&sourceid=ie7&rls=com­.microsoft:cs:IE-ContextMenu&i­e=&oe=&rlz=1I7AD­FA_cs&redir_es­c=&ei=APvOULq-OYbKtAaioIDQDw

Další odpovědi
manon

Ještě zajistit taky filtraci a vzduchování. Co se týče rybiček, poradí určitě v akvaristice. Závojnatky a rostliny moc dohromady nejdou…
„Závojnatky ničí rostliny a jako nejvhodnější do nádrže se jeví Echinodory, Anubiasy a Cryptocoryny obložené kameny – když mají hlad ryjí ve dně. Vzhledem k extrémní produkci odpadních látek, vinou nedokonalého trávení, často vyměňujte vodu, silně vzduchujte a intenzivně filtrujte. Chov závojnatek je trvalou zkouškou trpělivosti. “

Zdroj: http://www.to­movoakvarko.es­tranky.cz/clan­ky/zavojnatka-cinska.html