jikus

Zákazník mi dluží doplatit fa,už tři měsíce po splatnosti.

Vymyslel si reklamaci a na poště mám reklamované zboží.Musím si jej vyzvednout i když mi fa nedoplatil?Vím,že mohu reklamované zboží posoudit a v případě jeho nepravdy i reklamaci neuznat. Prosím,poraďte mi.Díky
Doplňuji:
rád bych znal i číslo paragrafu,který by mi moji pravdu potvrzoval.Jsem přesvědčený,že by měl nejdříve fa doplatit a potom reklamovat zboží.Zbylo mu a vymyslel si reklamaci.Díky

Odpovědi
standa

V odpovědi na předchozí otázku jsem doporučoval podání žaloby…, na tomto doporučení stále trvám.

Ale zboží, které vám dlužník zaslal zpět v rámci údajné reklamace, bych si na vašem místě převzal…, protože lepší vrabec v hrsti, než-li holub (rozuměj dlužná částka) na střeše 🙂

Ale vážně, pokud vám i po započtení reálné ceny vráceného zboží, zůstane zákazník stále něco dlužen, tak podejte žalobu a vyčkejte.

Nic jiného vám nezbývá, bohužel ☹

Občanský zákoník
§ 588
Z kupní smlouvy vznikne prodávajícímu povinnost předmět koupě kupujícímu odevzdat a kupujícímu povinnost předmět koupě převzít a zaplatit za něj prodávajícímu dohodnutou cenu.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dluznik-mi-uz-tri-mesice-dluzi-doplatit-fa-zbyva-5000kc-chci-podat-trestni-oznameni-kde-na-policii-u-soudu