savana

Zákaz zastavení ve slepé ulici.

Platí zákaz zastavení ve slepé ulici oboustranně,pokud je značka pouze na pravé straně,tj.ve směru jízdy???

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud to není jednosměrka platí jen na té straně na jaké je značka – slepá, neslepá.
No vlastně ona ta jednosměrka by byl ve slepé nesmysl, ale dnes je k vidění ledacos.

Další odpovědi
lukas.zmizik

znacka zakaz stani/zastaveni plati pouze na te strane, na ktere je umistena…

postavit slepou ulici a jeste jednosmerku by byla docela sranda
Doplňuji:
dr.axl – pokud mam znacku – zakaz vjezdu – tak ta plati v obou smerech. znacka zakaz stani/zastaveni plati pouze na strane, na ktere je umistena – tahle fraze je dana kvuli jednosmerkam, jak znamo, v jednosmerce mohu zastavit vpravo i vlevo, pokud je zakaz zastaveni pouze vpravo, mohu klidne a chladnokrevne zastavit vlevo (pokud ponecham 3 metry siroky volny jizdni pruh)

anonym

Jak ve směru jízdy? Je-li ulice slepá, je tedy neprůjezdná, takže napřed tam vjedu a pak zase (podle tebe v protisměru) zase vyjedu. Značky odjakživa platí na straně, kde jsou umístěné. Zákaz zastavení by měl mít nějaký logický důvod, např. vjezd do dvora apod. Takže na protější straně ulice onen důvod zřejmě odpadá.
Ne vždy má sice dopravní značení své opodstatnění, ale zde platí: co není explicitně zakázáno, je povoleno. A tímto výkladem bych se i bránil při případné kolizi s MP. Nejednoznačnost aplikace svědčí ve prospěch obviněného, ať úřady prokáží, na čí straně je pravda. Pokutu neplatit, trvat na projednání u přestupkové komise spádového OÚ.

savana

Takže pravda je,zákaz zastavení ve slepé ulici platí v obou směrech,i když je značka jen na jedné straně… :( …informace od dopraváka…

anonym

Ono je to zapeklité. Význam této značky končí buď koncem zákazu nebo první křižovatkou! Je to tam? Pokud ne, tak by to mělo platit v obou směrech!?

savana

jj,pravdu máš,předsedo…

anonym

no dík savano