Avatar uživatele
kosaaaak

Zákaz vjezdu pouze z jedné strany.

Už se mi několikrát stalo, že jsem narazil na ulici, kde byl zákaz vjezdu, ale pouze z jedné strany, z drué strany taková značka vůbec nebyla :) Co to pro mě znamená?

Ne neodobný problém už jsem měl cca před 5ti lety. Ocitl jsem se v situaci, kdy jsem šel normálně lesem po cestě a najednou, aniž bych přelezl nějaké vrata, plot, či se nějak vychýlil od původního směru, jsem se objevil u chlapa na dvorku a ten na mě začal řvát, co že tam dělám a ať koukám vypadnout a hodil po mně dřevěné polínko :)
Doplňuji:
Pro ty kteří přemejšlí trošku odlišným způsobem, jedná se o tuto značku. http://www.dopravni-znaceni.eu/dopravni-znacky/velke/B01­.jpg

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? barnajka před 4625 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

hanny2 + SINGO, pokud máte řidičák, dostavte se na přezkoušení. Jednosměrka v protisměru je http://www.e-autoskola.cz/do­pravni-znacky/zakazove-znacky/zakaz-vjezdu-vsech-vozidel.gif
To co ukazuje kosaaaak je značka zákaz vjezdu v OBOU SMĚRECH.

Popisovaný příklad je závada v dopravním značení a neměl by se vyskytovat. Jediné co mě napadá je dočasná uzavírka nebo provizorní označení slepé ulice – můžeš do ní vjet a vyjet jen z jedné strany – ale ani tak to není úplně košer.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

Zákaz vjezdu na silnici z jedné strany, na opačné straně této silnice je značka „jednosměrý provoz“ (prostě jednosměrná komunikace).
Tomu chlapovi jste zřejmě vlezl na jeho soukromý pozemek,který by on měl mít označen nebo oddělen od ostatních pozemků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
SINGO

„Už se mi několikrát stalo, že jsem narazil na ulici, kde byl zákaz vjezdu, ale pouze z jedné strany, z drué strany taková značka vůbec nebyla :) Co to pro mě znamená?“

Že je jednosměrná ulice. Z jedné strany jet můžeš (bude tam bílá šipka v modrým čtverci).
Pro příklad http://mm.denik­.cz/2/97/repor­ter_001_denik_cla­nek_solo.jpg z druhé strany bude ta zákazová…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Znamená problém se dohodnou s policií, že jste tam vjel protože značka tam není.
Pro ostatní – pokud je na jedné straně klasická značka „zákaz vjezdu“ čískt bílý kruh s červeným kolem okolo) tak to znamená, že je to obousměrný zákaz a ne jednosměrka. takže nikdy se neprořeknout před policií, že o té značce víte.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kosaaaak

No, mně spíš šlo o to, co se stane když do takové ulice vjedu (z té strany kde značka chybí) a zastaví mě policista. Může mi udělit nějakou pokutu?

před 4625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
baghira

Nemůže – musí ti prokázat porušení pravidel. Když není značka, není přestupek.

Jednou mě zastavili na přechodu pro chodce, že přecházím na červenou. Ukázal jsem, že v mém směru je semafor zhasnutý (závada), a bylo vymalováno…

před 4624 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek