player420

Zákaz řízení

Dobry den mam zakaz rizeni a nevlastnil jsem ridicky prukaz a zadal jsem si o polku a byl jsem predvolan jaka je sance kdis si mepredvolali a jak je to kdis mi to daj na pulku a nemam body dekuji za odpoved

Odpovědi
cukrar

Váš dotaz zní?

standa

Ta otázka je formulovaná jako stehno (omlouvám se za ten výraz, ale nemohl jsem si pomoci 🙂

Předpokládejme, že se vše událo takto:

  • skutek byl spáchán loni (to bylo ještě v době, kdy se jednalo o spáchání trestného činu)
  • dostal jste jen trest „zákaz řízení“
  • po 1.1.2010 byl tento trestný čin překvalifikován na přestupek, za který dnes paradoxně hrozí citelnější sankce, a to finančí pokuta 25–50 tis.Kč + zákaz řízení
  • nejspíš proběhlo přestupkové řízení, které potvrdilo původní výši trestu „zákaz řízení“ a finanční pokuta vám udělena nebyla
  • po uplynutí půlky trestu jste požádal o podmínečné prominutí zbytku nevykonaného trestu

Správní úřad (obecní úřad) vaší žádosti nejspíš vyhoví…, bodů se tento případ vůbec netýká.