Zákaz řízení

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli se mě bude týkat lednová novela tr. zákona.
Dostal jsem dohromady 6 let zákazu řízení mot. vozidel a vykonal jsem 14 měsíců odnětí svobody. Vše za řízení pod vlivem alkoholu.
Nevím, zda si mohu v lednu zažádat na soud nebo magistrát o vrácení řp.
Děkuji T.

Odpovědi
standa

Zákaz řízení ve vašem případě rušen ani krácen NEBUDE, protože byl uložen v souvislosti s trestným činem (§ 201 – ohrožení pod vlivem návykové látky), který zůstává trestným činem i po Novem roce.