pakstavk

Žák nás napodobuje a obtěžuje, jak to řešit?

Zdravím,potřebuji poradit ohledně ZŠ a jednoho spolužáka..Má integraci (prostě něco jako psychické postižení) ale pokud vím tak chovat se a kupovat si stejné věci jak přes kopírák v ní není..
Tato osoba v hodinách opakuje naše vtipné komentáře (příklad: řeknu Dej mu po čuňi|A co si myslíte že řekne on úplně to samé a nakonec toho se přiblble zasměje.. jak ten dědek z reklamy na Penny („a jestli se nemýlím,tak je to za babku.. Hihihi“). Možná se vám to zdá jako banalita ale když toto dělá ve škole neustále tak to opravdu leze na nervy.
= Nejsme ale jediní komu vadí.. vzhledem k tomu že se neumí bránit tak se do něj naváží i jiní žáci z jiných tříd (klidně i mladší),a když se mu to moc nelíbí tak si dojde za tatínkem / maminkou a řekne že jsem ho šikanoval (v lepším případě to hodí na mého kamaráda ze třídy) a na druhý den si mě pozve buď učitelka do kabinetu,nebo si mě odchytí tatínek v autě a začne mi vyhrožovat.. níže úryvek z dialogu mezi mnou a jeho otcem (bylo se mnou pár kamarádů)

Otec: Hele,ty jsi ten „jméno“ ?
Já: Ano
Otec: Přestaň prosím šikanovat mého syna,nepřeje si to..
Já: Já jej ale nešikanuji,klidně se zeptejte tady kamarádů
Otec: Mě zajímáš pouze ty, nikoliv tví kamarádi..
Já: Já jsem jej prostě nijak neurážel ani nešikanoval
Otec: Nelži mi,jestli se to bude opakovat tak to budeme řešit jinak a jinde!

Přibližně tak to probíhalo.. ale to nebylo vše.. pár dnů na to mě kontaktovala na Facebooku jeho maminka a opět mi „domlouvala“ abych toho nechal..

Pak byla pár dnů pauza..po těch pár dnech ale nejspíš někdo tučka urazil / šikanoval (asi z naší třídy ) a šel si zase stěžovat takže mi na Facebooku ve zprávách přistála tato zpráva:

Maminka: „Jmeno“ přestaň prosím obtěžovat našeho syna,je hodný a nikomu by nikdy nic úmyslně neudělal ani neurazil,jestli jej budu i přesto otravovat tak se to bude řešit přes školu a rodiče)

Po delší době samozřejmě volali rodiče kde si výslovně přáli abych s ním nenavazoval ŽÁDNÉ kontakty,vůbec se s ním NESTÝKAL,NEBAVIL a INGOROVAL ho.. od té doby je naštěstí klid ale děsím se s každým dnem kdy přijde někdo do školy / zastaví mě někdo v autě a zase mi začne vyhrožovat.. tyto pocity má ale také můj spolužák..už jsem z toho na zabití..

Co by jste s tím dělali ?
Jak by jste se zachovali ?
Opravdu za nic nemůžu,a to že jeho rodiče věří lháři a podvodníkovi mě fakt štve,párkrát už někomu fyzicky ublížil tak plánuju že to budu natáčet / fotit a pak ať si rodiče tvrdí že je to andílek..

Odpovědi
anonym

Hezkej příběh,oceňuji.
Nechte to plout a nevšímejte si toho,

Quimby

Co bych s tím dělal? Začal bych to řešit.
Začal bych tím, že tě neustále obviňují z šikany a že chceš vědět, co tedy děláš. Ať pozvou dané rodiče do školy a ať to vyřeší, když s tím mají tedy problém.

Zajdi tedy za učitelkou/ ředitelem nebo někým ze školy s kým máš dobré vztahy a popiš mu tvojí situaci. Snaž se vždy zachovat klid, a žádej vysvětlení, ne pouze příkazy a bezdůvodná obvinění.

bolak

  1. Dojdi za třídní učitelkou, výchovným poradcem nebo školním psychologem, jako by zeptat se na radu, co s tím máš dělat. Vylič jim tenhle příběh, přidej to že tě obtěžujou už i jeho rodiče, protože mu věřej ty jeho výmysly a nech to na nich.
  2. Až budete psát na ČJ sloh, napiš o tomhle. Vyber si téma který se dá na to stočit.
  3. Piš si deník, a pečlivě tam zaznamenávej tyhle ty příhody, co se týkají jeho a své pocity z toho. Až toho bude víc, začni ho nechávat válet volně po pokoji, třeba si ho někdo z rodičů přečte.