lidushav

Kralik mi rozkoiusnul nabijecku na notas, zajiskril u ni spoj a notas se vypnul. Co s tim?

Dobry den, Uz pred nejakou dovu me muj kralik rozkousnul nabijecku na notebook a tak me nabijecku spojili tzv cokoladou. Je to par dni, co v tom spoji zajiskrilo a tim se vypnul i notebook. Jsem tak trochu na dne. V notasu veci na vejsku + dalsi dulezite veci. Prosim poradte, co mam delat :/
Predem dekuji za rady ;)

Odpovědi
led

Králika na pekáč a noťas do servisu.
Neváhajte a berte noťas k odborníkom do servisu…
Predpokladané:
1 – ak nejde ani externý zdroj, ani accu, tak závada je vnútri NB…
2 – ak nejde len v prípade zapojeného externého zdroja, ak je vybratá batéria, môže ísť
a- buď o závadu na zdroji, stačí vymeniť zdroj, kábel…
b- bol odpálený niektorý elektronický prvok (najčastejšie odpor) v napájacej časti na doske. (v mojom prípade vďaka poslednému dňu záruky mi okamžite a na počkanie bezplatne vymenili celú dosku)

ReHu

Zajít s noťasem do servisu jsi zkusila?
Co ti řekli?

HZK

Novou nabíječku a novou baterku, pokud se vyzkratovala.3
Je-li v záruce, můžou ti ho ještě případně zdarma opravit.

lexx

nabíječku nebo přívodní kablík ? ten se dá vyměnit, síťový pasuje z tiskárny, monitoru, kopírky či faxu, pro kutila-bastlíře je to práce na 5 min.