Pavel1212

Zajímavosti v Senicích na Hané, Náměšti na Hané a Drahanovicích

Jaké jsou zajímavostí obcí: Senice na Hané, Náměšť na Hané a Drhanovice? – (ptám se zejména těch, co tam poblíž bydlí 🙂
Na co byste mě tam pozvali? Vím akorát, že v Náměšti je údajně zámek, a to je asi vše, co vím. Je v některé z těchto obcí informační centrum apod.?
Děkuji, Pavel 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Tyto obce dobře znám. V Senici (ta Senice) nejsou historické památky – jen upravené velké „grunty“ typické pro hanáckou obec s bývalými bohatými sedláky. Dnes středisko zemědělského družstva.

Náměšť na Hané – barokní zámek s okolní zámeckou zahradou, amfiteátr – festival Zahrada Čech, Hanácké slavnosti, pozůstatky starého hradu, skála Beńovka opředená pověstí, krásné tzv. Terezské údolí s Růžovým mlýnem, přírodní koupaliště, renesanční zámek – dnešní sladovna. V Náměšti je určitě informační centrum na obecním úřadu. Obec je krásně upravená, na náměsti jsou některé domy ozdobeny obrazy na fasádách od několika výtvarníků.

Drahanovice – gotická tvrz Černá věž, zvonice kostela. Nedaleko je hanácká hora Kosíř – přírodní park, který se spojuje s Terezským údolím (přístupným z Náměště).
V blízkém Ludéřově, který správně spadá do Drahanovic, je keltská svatyně, kaple. V další přičleněné obci Střížově najdeme zahradní železnici – malé muzeum.

Nejhezčí ze všech obcí je Náměšť. Památky i okolí.

Další odpovědi
turistika.cz

Tady je tip na procházku v okolí Náměště

Zdroj: www.turistika­.cz/trasy/prochaz­ka-kolem-nameste-na-hane-cca-14-km