Amie

Zajímavosti o německém jazyce

Hledám nějaké zajímavosti ohledně němčiny a zajímalo by mě, jestli nemáte nějaké nápady. Mám již takové ty všeobecné věci a chybí mi do toho netradiční věci, nebo zajímavosti, co se všeobecně neví. Takže pokud z vás něco ví (myslím jako např. že němčina skoro nepoužívá ve filmech titulky), budu ráda za vaše názory.

Doplňuji:
Ne, nejedná se o úkol, jen chci oživot své doučování v němčině a rozšířit si své obzory a najít informace, které mi na internetu nebo z osobního života utekly.

Nejlepší odpověď
anonym

Tak abych vam nevypracovala cely domaci ukol , najdete si v googlu :
Interessante Fakten über die deutsche Sprache .. ,
tam najdete 10 nejvetsich zajimavosti o nemeckem jazyce.

  • iv-

Doplňuji:
Tak prave tam vsechno , co hledate , najdete. Divala jsem se vam na to. Je tam napr., ze po celem svete mluvi nemcinou 155 mil. lidi , ze nemcina ma kolem 300 t. slov a kazdy rok pribyva novych 1000 … atd. -iv-