dudu

Zajímáte se o historii?

Je to fakt perfektní a jen za chviličku strpení. Dejte vědět, pokud se Vaše cesta časem vydařila.

Kompletní letecká mapa ČR pořízená v letech 1950 – 1956. Podívej se na svá oblíbená místa, jak se za více než 50 let změnila…
Odkaz: http://kontami­nace.cenia.cz/

Po otevření si klikni na svůj kraj a „proklikej se“ až na svůj barák.
(Roluj kolečkem na myši). Pak si klikni a přidrž a můžeš s mapou jezdit dle libosti…! Vpravo nahoře si dej „současná“ a vlevo si dej to největší zvětšení. No a pak už si cestuj kam se ti zlíbí!

Doplňuji:
doplnění: půvab spatřuji v tom, že stejná místa lze spatřit v záběrech před cca před padesáti léty a současných. Ty minulé jsou jen černobílé.

Nejlepší odpověď
annas

Objevila jsem dům. Ale už kdysi dřív jsem dostala odkaz od známého a našla dům i na barevných záběrech – přes Google Earth.
Doplňuji:
Já jsem se dívala jen na minulost. Zkusím tedy znova.

Další odpovědi
anonym

Je to úžasný dudu,já za sebe děkuji,jdu se juknout i na jiná místa spojená s naší family,diky!!

aramah

Byla jsem tam ale jen černo, tak nevím jestli jsem to dělala správně.

poa.li

Super. Děkuji.

led

Ano zaujímam sa, je to naozaj veľavravné, ale…
Potrebujete poradiť ako si nájsť svoj kraj?
Alebo, čo sa to vlastne pýtate?

hanulka11

Tak jsem nás pěkně našla -prima odkaz- vidím jak se město za ty léta změnilo bydlím tu teprve 28 let .

venkovan

Zkuste: http://archiv­nimapy.cuzk.cz/ stabilní katastr a další snad vykoumáte.

Zdroj: život