Bronzový

Zajímáte se o cizí kultury?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 100% Ne 0%

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano

Zajímá mě, jak se žije jinde, jaký zvyky tam lidi udržují a jaká jídla vaří... vždycky je to pro mě obohacující :)
A náhodou i ti cigáni jsou zajímavá kultura! Ale neuvidíte to, dokud se neoprostíte od všeho negativního, co vás k cigánům poutá ;) V každé kultuře se dají najít prvky a hodnoty, co by stály za přisvojení - a naopak. Většina Čechů má s cigány špatnou zkušenost, tak jsme schopní vnímat je jenom jako ty příživníky a pijavice. No jo, asi to je jeden z jejich typických rysů... Ale zaposlouchali jste se někdy víc do jejich hudby? Je plná energie a života! Cigánky nádherně tančí - a narozdíl ode mě se to nemusí učit, tanec mají v krvi od narození!
Nedávno byla v Brně přednáška na téma romské pohádky. Mrzelo mě, že jsem tam nemohla jít - myslím, že to muselo být zajímavý. Další, co bysme se od cigánů mohli učit, je rodinná soudržnost - tam neexistuje, aby starý člověk najednou zůstal opuštěný a "odložený". I kdyby se o něj jeho děti měly starat jen z povinnosti, udělají to. A co děláme my bílí? "Nepohodlný" stařečky šoupneme do domova, zaplatíme za pobyt - a víc se o ně nestaráme. A ještě jsme tak obrnklí, že se nazýváme hodnotnější rasou :))

Ríkám - všude je něco, je potřeba to tak brát a být tolerantní jeden k druhýmu. Dost mě to táhne třeba do orientu, stejně tak jsem očarovaná Afrikou nebo Indií. Ráda bych si někdy vyzkoušela žít třeba měsíc jako americký indián nebo by mě lákalo "klepat kosu" s eskymáky v mrazivě ledovým iglú :)

Další odpovědi:

Zlatý

Ano

... o cikánskou. :-D

Zlatý

Ano

Hlavně léčitelství a bylinné léčiva.

Zlatý

Ano

Hodně o mongolskou kulturu a také o romskou.

Zlatý

Ano

Zejména o kulturu jak je vybaven byt souseda když je doma jen sousedka.

Ano

já velmi často

Pokročilý

Ano

Miluji Ameriku a Spojené Arabské Emiráty, dokonce jsem se donutil začít učit Arabčtinu a číst Korán

Ano

Zlatý

Ano

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.