Zajímalo vás někdy, jestli vaši kolegové v práci mají čistý trestní rejstřík?

Nedávno jsem měl debatu s kolegou ohledně bezúhonnosti spolupracovníků a ubezpečil mě, že většina blízkých kolegů má trestní rejstřík nečistý. Jak by to na vás zapůsobilo?

Nejlepší odpověď
Drap

Nezáleží tolik na tom co má v rejstříku, ale jak se chová. Pokud s někým děláš déle, poznáš jeho osobnost lépe, než po přečtení rejstříku

Další odpovědi
Kepler

Jako podřízenému pracovníkovi mi to bylo celkem jedno, kolegy jsem posuzoval jako Drap. Ale jako nadřízený jsem považoval za povinnost vědět, jaké týpky v mančaftu mám. Naštěstí skoro vždycky byli bezproblémoví, i ti s nějakým tím vroubkem. Důležitá je kvalita té, či oné osoby na pracovišti.

marci1

Pokud nám ten člověk nesdělí, že má zápis v rejstříku trestů, tak se to nedozvíme.
No a zpráva:„Jedna paní povídala“ také nemůže být brána jako zaručená. 🙂

da ny

Nezajímalo, je to věc zaměstnavatele.....

Kepler

Marci, ve většině výběrových řízení na významnější posty je vyžadován aktuální výpis z rejstříku trestů. U dělňasů se to tak ovšem nebere, nicméně požádat o výpis lze. Na druhé straně, kdyby každý trestaný, třeba jen o nedbalostní trestné činy, nebo tresty za „ptákoviny“ neměl právo na práci, tak by byla nezaměstnanost podstatně vyšší.

marci1

Samozřejmě, jako vedoucí pracovník bych si vyžádala výpis z rejstříku trestů vyžádala, ale jako podřízený pracovník (kolega) nemám šanci vědět o kolegovi, jestli má zápis v RT či nikoliv (pokud mi to nesdělí). 🙂

marci1

Omlouvám se: napsala jsem 2× vyžádala. Chybička se vloudí. 🙂