zanet

Zajímalo by mne, zda je možné ukládat tresty dvou institucí současně a to za jeden a ten samý tr.čin?

Doplňuji:
Jedná se o přestupkovou komisi a soud

Odpovědi
standa

Za jeden konkrétní trestný čin lze samozřejmě uložit jen JEDEN trest (případnou kombinaci trestů odnětí svobody + finanční trest + zákaz činnosti ap. považuji pro tento příklad za JEDEN trest).

Otázkou je zda se u zmiňovaných institucí (btw. nemůžete ty instituce odtajnit ?) skutečně jedná o jeden a ten samý skutek…

DOPLNĚNA:
Pokud dotyčná osoba dostala ´předvolání´ od obou institucí, tak se muselo jednat o 2 skutky, a to trestný čin a přestupek.
Ovšem nevylučuji ani administrativní pochybení jedné z zěchto institucí, ale dávám této variantě velmi malou pravděpodobnost.