Sonjaa

Zajímalo by mne, jak je to s proplacením vstupní zdravotní prohlídky.

Zaměstnavatel mi nařídil vstupní zdravotní prohlídku s tím, že bude-li to u jeho smluvního lékaře, částku mi proplatí. Jsem tam zaměstnaná již pátý měsíc. Jelikož 500 korun není málo, kdy tyto peníze dostanu zpět? Děkuji.

Nejlepší odpověď
briketka10

Každý zaměstnavatel mi vstupní prohlídku proplatil,jednou ve výplatě jinak ihned.( a je zvláštní když máte po zkušební době,že jste peníze již nedostala,hlásila bych se,třeba zapomněli..)

Další odpovědi
Drap

To záleží na zaměstnavateli. Zaměstnavatel může požadovat zdravotní prohlídku, ovšem nikde mu neni uloženo proplácet ji. Je to jeho dobrá vůle.

baghira

Já to doktorovi zaplatil v hotovosti, zaměstnavateli jsem dal stvrzenku a dostal to vrácené v první výplatě.

Michal Kole

Měl by to platit zaměstnavatel přímo smluvnímu závodnímu lékaři.

Dávat Vám peníze, aby jste šel ke svému nebo, aby jste si to zaplatil ze svého a pak Vám to zpětně proplatil je dost nepraktické.

Logicky, když něco vyžaduje, měl by Vám to proplatit.

Já bych i kvůli zaměstnavateli neplatil nic.

kapka

Záleží, jak jste se dohodli.
Už jsem pracovala v zaměstnání, kde mi to odmítli proplatit a také v zaměstnání, kde částku proplácejí po uplynutí zkušební doby.
Delší otálení už mi přijde nelogické. Pokud tam pracujete už pátý měsíc a máte proplacení slíbeno, šla bych se zeptat, připomenout. Po zkušební době už máte, tak na co čekají?