vandamme

Zajímalo by mě, co si myslíte, že bylo před velkým třeskem. BYLO vzduchoprázdno čili nic a z ničeho molekula a energie?

Ale co je to bílo – vzduchoprázdno – a kde se i to vzalo? ☺

Nejlepší odpověď
ten který je

Bylo by zajímavé položit si otázku, co je to NIC. Jak mohla vzniknout z ničeho molekula? Vznik světa, vesmíru a života se snaží vysvětlit dva nesmiřitelné proudy, které vyvrací tvrzení toho druhého navzájem. Jsou to evolucionisté a kreacionisté. Ke kterému proudu budete mít názorově blíže, záleží jen na vás.

Další odpovědi
talka

„z ničeho nic nevzniká“ (Empedoklés) De nihilo nihil fit. – „Z ničeho nic nevznikne.“ (Lucretius)
Dokud věda nedokáže vysvětlit původ prahmoty, z které vybuchl „velký třesk" a jakým impulzem – zbývá pouze věřit ve „stvoření všehomíra". (I Dr Grygar! A značná část světových vědců.) Kde se vzaly tak dokonalé přírodní zákony? (Jaký „parlament" je ustanovil?) A tak rozmanitá příroda na Zemi (od nejmenších bakterií až po největší živočichy, nádherně zbarvení tvorové pod vodou, na zemi i ve vzduchu) a celý Vesmír (nakloněná osa zemská způsobuje střídání ročních období)? Vlastně mnoho vesmírů!

Kepler

Big Bang je jenom matematickou aproximací zpět do nulového času, bodu a vzniku vesmíru. Vychází z měření vzdáleností hvězd, které narůstají, tudíž vesmír se rozpíná. Prý už 13 – 15 miliard let. Co bylo předtím, nikdo z vědců neví, protože se jedná o paradox. Z ničeho něco hmotného vzniknout nemůže, takže se asi jednalo o přeměnu energie ve hmotu, což podle Einsteina jedno jest.

jáára

Před velkým třeskem byl malý třesk. Jakoby rozbuška…

už to všichni chápete?

lexx

to je hypotéza, domněnka, žádná podložená teorie…platí dnes neboť jinou nemáme, za 100 let se nám budou (možná) chechtat

Lamalam

Před tím byla počáteční singularita, tj. energie, hmota, prostor i čas dohromady.

Luxx

ten který je → NIC je absence všeho