Zajímalo by mne

jaké pocity se vás zmocnily, pokud se zmocnily, při zprávě, že ve středu, t.j. 31.3. si můžeme poslat poslední telegram. Nostalgie?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Že nejsem tak stará,ale hodně pamatuju

Další odpovědi:

Zlatý

tak to mě spíš pobavilo, já žádný v životě neposlal a vzpomněl jsem si u toho na jediný telegram, který v životě poslala mamka, a to z Havlovic do Trutnova tatínkovi: OKAMZITE PRIVEZ PSA -STOP- SILENE SE BOJIME V NOCI -STOP-. Tatínek tou dobou seděl s chlapama v hospodě a telegram jim tam všem nahlas přečetl. Všichni se svorně váleli smíchy a on se jimi válí ještě dnes, když si na to vzpomene.

Zlatý

Díky za info, nevěděla jsem o tom. Pocit z toho nemám žádný, protože jsem této služby nikdy nevyužila.

člověk si uvědomí,že to je určitý mezník v našem životě,ale těch mezníků bude čím dál více přibývat,myslím v oblasti, televizí, PC, mobilů, atd. atd.

Pokročilý

Přiznám se, že jsem to nevěděla, ale je to hodně divný pocit...I když v dnešním době bychom se asi neměli divit, ale přesto se divím

Bronzový

Slyšela jsem to dneska ráno v rádiu. Trošku jsem zalitovala, jak ta dnešní moderní doba mobilních telefonů přemohla telegramy. Ale když se to nepoužívá... Je to výrazný mezník v naší společnosti, snad jednou nezruší i dopisy...:-(

Jsem už stará a telegramů jsem se naposílala dost a dost. Nostalgie se mě nezmocnila, protože dnes je telegram proti SMS nebo mailu strašně pomalý a nemá tedy význam. Jenom jsem si řekla, že zase pár lidí přijde o práci.

Bronzový

Vůbec nic, žádný pocit, spíš úleva. Jen jednou jsem se setkala s telegramem a to když ho měli před 8 lety poslat z nemocnice, že zemřel děda. Telegram došel pozdě, my dědu hledali po nemocnici a brečeli jsme, protože jsme tam přijeli s nadějí, že ho ještě uvidíme. Babička byla na prášky. Byl to hrozný den a hrozný pocit.
Takže sláva!

Bronzový

Já telegram nemám ráda od doby,kdy jsme se
jeho prostřednictvím dozvěděli o babiččině smrti.Taková ta obava z jeho obsahu mi zůstala až do dospělosti.Dávám přednost osobnímu kontaktu a nebo telefonu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.