Zajímalo by me zda prát nové povlečení na postel před použitím.Je koupeno v Ikee.Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

A proč prát? Lidská ruka se toho nedotkla a materiál musí splňoval hygienická kriteria! Jedině, pokud chceš, aby to vonělo.

Další odpovědi:

Zlatý

Ať je zakoupeno v jakémkoliv obchodě,doporučuje se ho vždy před pooužitím vyprat.Výrobci látky ošetřují chemickými prostředky,které zabraňují,při delším skladování,vzniku různých organismů a napadání hmyzem.

Pokročilý

Já všechno nové vždy nejdříve vyperu i oblečení..Nevím jak vy, ale mě se daleko lépe spí v povlečení voňavém po aviváži než chemií:)))

Zlatý

Prát,protože to povlečení změkne nové látky jsou škrobené aby se snima lepši pracovalo při výrobě.

Zlatý

Já bych ho osobně vyprala ,mě vadí ty apretury.

Zlatý

Vyprat, ale výpustnou hadici z pračky dát do nějaké nádoby. Co kdyby se povlečení při praní rozpustilo, tak nebude co reklamovat.

Diskuze k otázce

Markyyx

Ať už koupíš povlečení u Matějovskýho (http://www.matejovsky-povlecen i.cz/), Stanexu (https://www.stanex.cz/) nebo právě v Ikee, vždy bych ho vyprala! Při výrobě se používají různé přípravky pro lepší práci s materiálem a pro někoho citlivějšího by to mohl být problém. Navíc po vyprání je povlečení měkčí a pohodlnější... Nejde tedy ani tak o výrobce, jako spíš o nějakou hygienu...

korneus

Každopádně vyprat...
Za prvé těprve po prvním vyprání se látka zatáhne a pěkně začne sát pot a o hygieně ani nemluvím. Pokuď chcete další informace o údržbě povlečení a jak se k němu chovat aby dlouho vydrželo tak na vaseloznipradlo.cz , naleznete vše co potřebujete. Tedy kromě krásného a levného povlečení :-)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.