Mustang

Zajímalo by mě zda by se dalo z U.S.A dovést do ČR pár volně žijících mustangů nebo třeba celé stádo?

Nejlepší odpověď
anonym

Cena za tzv.adopci mustanga se pohybuje mezi 25–125 USD, takže předpokládám, že nejdražší budou formality a doprava.
. Mustangové jsou v USA přemnoženi. Zhruba 30tis. jich žije ve volné přírodě a stejně vysoký počet jich žije v zajetí.
Vzhledem k tomu, že mustang není divoký kůň, ale zdivočelý potomek španělských plemen, který se po mnoho let různě kříží s dalšími rozličnými v USA chovanými kulturními plemeny, nemá mustang prakticky žádnou plemennou hodnotu.
Od 70.let, kdy bylo jejich hromadné vybíjení omezeno, se velmi rychle množí a jako nepůvodní druh páchá nemalé škody.
Přemnožené volně žijící mustangy reguluje vláda USA a u desetitíců, kteří žijí
v zajetí,
mají jejich majitelé také problémy s přemnožením a s jejich nadprodukcí, protože koňské maso jde v USA dost špatně na odbyt. Převážná část koňského masa takto získaného jde na vývoz.
více např. zde:
http://www.kone-naboso.cz/2010/04/­mustangove/
Doplňuji:
Import koně ze státu mimo EU je poměrně složité z hlediska veterinárních předpisů, po dopravení koně do Česka musí být kůň v poměrně dlouhodobé karanténě (finančně náročné) a doprava jednoho koně z USa letecky vychází na cca 100tis.Kč.

Další odpovědi
Reezo

pokud má člověk dostatek financí, tak je možné vše.

DoctorWho

Nevím to na 100% ale nepůjde to ,v mnoha zemích se by ani mušle neměli převážet .