annas

Zajímalo by mě, ve které zemi se najde místo, v němž je největší rozdíl mezi letní a zimní teplotou?

Jak vysoké jsou teploty v létě a v zimě?

Nejlepší odpověď
rynek878

V časopise Planeta jsem našel,že největší rozdíly letní a zimní teploty jsou na Sibiři ve městě Ojmjakom. Nejnižší teplota v zimě asi –60°C,v létě 34°C.

Další odpovědi
kapka

Klidně by to mohlo být to moje milované Mongolsko. Extrémní teploty, podle údajů z knih, dosahují až –40 a +40, tedy rozdíl 80 stupňů. Poloha, která už nemůže být vnitrozemštější tomu hodně nahrává. Jinak je Mongolsko zhruba ve stejném pásmu jako ČR, jen je o hodně výš položené.

Zvířata i lidé v této zemi mají můj obdiv.