Monie

Zajímalo by mě, proč se většinou pleťové masky mají dávat na omytý a vlhký obličej?

Nejlepší odpověď
Damiana

Pleť musí být očistěná, aby nic neblokovalo vstřebávání účinných látek do pokožky. A také – před použitím masky se pleť obvykle hloubkově čistí, provádí se peeling nebo se napařuje.
Vlhká má být proto, aby se maska lépe roztírala. Ale déle pak schne. Ale pozor – třeba u slupovací masky musí být pokožka suchá, jinak by nános dobře nezaschl. Někdy se pod masku nanáší i sérum.

Další odpovědi
hanulka11

aby se lépe vstřebaly do pórů pokožky

Michal Kole

2× se mi to smazalo a po 3× už to psát nebudu.