Zajímalo by mě proč je rozdílná kalorická hodnota u těstovin vařených a nevařených.Stejně tak u rýže.

Nejlepší odpověď
mosoj

Proč by měla být rozdílná ?
Použiješ 100 g syrových a posuzovat musíš to co z toho vznikne. Ne to znovu vážit.

Jedině je možné že se nějaké živiny vylouhujou do vody. Nutriční hodnota bude ale stejná jenom se rozdělí na to co je v rýži a na to co je ve vodě ( vývaru).

Pokud použiješ na vaření něco jiného než vodu, musíš nutriční hodnotu k té nutriční hodnotě rýže připočítat.

Další odpovědi
www

Jen doplním Mosoj
Zkrátka 100gr syrových uvaříš a váží to nyní třeba 250gr. Obsah kcal ale zůstal v tomto množství stejný.

hanulka11

prosím nahlédni sem

http://www.om­lazeni.cz/kalo­rie-v-testovinach-38-79783-0.html