Mili @

Zajímalo by mě, kdo nosil dárky Američanům

před Santa Clausem, když on je vlastně reklama na Coca-Colu?

Nejlepší odpověď
kropitko

Už vím co má asi na mysli,,,http://­petrkrcmar.blog­.root.cz/2006/12/­12/pravda-o-santa-clausovi/

Mili se asi chtěla zeptat, jak si lidé představovali, že Santa vypadal, než ho pro Colu nakreslil Haddon Sundbloma.
Takže odpověď je, že dárky nosil od jakživa Santa, jen vypadal jinak, než komerční Santa.

Další odpovědi
fofbal

Přistěhovalci do Nového světa si přivezli evropskou vánoční kulturu, Holanďané, Francouzi, Irové a dole Španělé. Tak to bylo popsáno i v knize New history of United States.Postupem času se společnost vyvíjela, byla svobodnější v názorech a církevním učení a s tím souviselo i moderní pojetí komercializace Vánoc. Tak si myslím, že došlo i k fenomenu Santa Claus

iwetax

Ve škole jsme se učili, že Santa Claus vypadal dřív jako náš mikuláš

kropitko

Musím se přiznat,,že si teď připadám jako úplný idiot. Vůbec Vaší otázce nerozumím.

annas

Já ji právě čtu. Nedávno se Mili ptala, kdo nosí dárky. Uvedla jsem odkaz na jednotlivé země, kde byla uvedena i historie.

Takže rovněž nechápu.

kropitko

?????????????­??Můžete Mili prosím dotaz upřesnit? Nerozumím tomu na co se ptáte. Děkuji

annas

Ono je třeba i otázku, která je na jiné stránce, umět správně přepsat a i vyhodnotit správně odpovědi…

kropitko

No to jo,,,a nebo pak tápat nad tím, co chtěl básník říci,,,:-) ☹