Reezo

Zajímalo by mě, jestli je možné spát, či odpočívat v plátovém brnění?

Svlékali si rytíři vždy své brnění, když odpočívali?
Je možné odpočívat i v brnění?

Dle mého pohledu by to mohlo být možné a nemuselo by to být až tak nepohodlné.

Odpovědi
gecco

Určitě odpočívali i v brnění – navléct je není otázkou několika minut a někdy prostě neměli čas je sundávat a navlékat…
Na druhou stranu – pohodlí bych ve zbroji moc neočekával…
😉

led

Niekto má rád mäkkú posteľ, cíti aj povestný hrášok pod 10 perinami a niekto sa pohodlne vyspí na holej zemi a až potom zbadá že spal na polámanom poraste plnom hmyzu.
„Obrnenci“ nielen rytieri, dokázali v prípade potreby odpočívať aj v brnení, od detstva boli na to trénovaní. Nepredstavujte si brnenie len ako pláty železa na holom tele, ale pod tým mali aj riadne oblečenie. Väčšinou bolo, u tých bohatších, kované na mieru.
Pokiaľ nehrozilo priame nebezpečie, prirodzene na spánok brnenie dávali dole.