Zajímalo by mě jak vzniklo, nebo z čeho příjmení Boušek? Předem děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem tyto možnosti:

1. Ze jména Buss, zkratka pro Budimír, Budislav, Budivoj apod.
R.1256 je zminován nějaký Bohusso, někdy psaný jako Buseho.
R.1289 je zminován Bohuzlaus de Merica, r. 1313 tentýž jako Buschco. Patří sem též jméno Bušek, Bušina, Bušta, Buštík.

2. Bušák – kladivo, vůl s rohy dopředu.

Vaše jméno tedy s největší pravděpodobností vzniklo jako zkratka křestního jména.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:oG­LF9xanMbUJ:www­.ontola.com/cs/vyz­nam-prijmeni+p%C5%AF­vod+p%C5%99%C3%AD­jmen%C3%AD+Bu%C5%A1ek&cd­=4&hl=cs&ct=clnk&gl=cz