cpkomar

Zajímalo by mě jak byl upraven novelou tr.z.§247/1e…všude se psalo ze je zrušen ale kámošovi ted prišel nastup

Nejlepší odpověď
kropitko

Zřejmě se tohoto trestného činu dopustil opakovaně a nebo se nejedná pouze o tento trestný čin. Myslím,že se jedná o drobné krádeže…

Další odpovědi
standa

Zmiňované ustanovení (§ 247/1.e trestního zákoníku, platného do 31.12.2009) bylo v novelizovaném zákoníku sice ODSTRANĚNO, ale jen z prvého odstavce nového § 205.

Toto původní ustanovení bylo ´přesunuto´ do druhého odstavce (viz níže), což v praxi znamená, že:

  1. trestná již dnes není opakovaná DROBNÁ krádež (dříve dle § 247/1.e)
  2. ale pokud by se jednalo o drobnou krádež, která následovala nikoli po předchozí drobné, ale ´velké´ krádeži, tak se bude nově jednat o trestný čin dle § 205/2

Další jiné důvody proč vašemu kámošovi přišel ´nástup´ komentuje kropítko.

§ 205/2
Kdo si přisvojí cizí věc(…), a BYL ZA ČIN UVEDENÝ V ODSTAVCI 1 v posledních třech letech odsouzen(…), bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až TŘI léta.

Trest za čin dle § 205/2 je dokonce přísnější než za dřívejší § 247/1.e) !!!

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h5­.aspx