hanulka11

Zajímá vás historie místa kde bydlíte?

Umyslně nepíši města, protože mnozí žijí na venkově a i venkov má bohatou historii.

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Uvedu tři památky, které k našemu městu patří a jsou známé: most, gymnázium a barokní kaple sv. Jiří. Samozřejmě pivo, osobnosti, povodně a tornádo …

Další odpovědi
anonym

ano i venkov má svou historii,my tady máme pověst o mrtvém faráři který tuto vesnici zachránil svou vírou před zatopením a vylitím řeky,zachránil hospodářství i mnoho lidí,za to mu zde postavili i pomník

dudu

K městu kde bydlíme jakož i blízkému okolí se váže řada historických faktů a pověstí.
Na místním zámku žila a na zdejším hřbitově byla pochována také Karolina Charlotta Dorothea Meineke, rozená von Linsingen (1768–1815) – hannoverská šlechtična, první manželka anglického krále Viléma IV.