načelník

Zajímá mně čistá hodinová mzda pro živnostníky???

Když mám 360/hod.Kolik to dělá čistého za hod.po odečtu soc.a zdrav.pojištění,při paušální dani z příjmu?

Nejlepší odpověď
mirlin

To je zcela špatně pochopená práce na OSVČ '
Živnostník nemá mzdu a už vůbec nepřichází v úvahu počítat co jste získal(proto uvádím ZÍSKAL) za hod.práce.
Poradím vám : Otevřete nejdříve řádně oči.

mirlin

Další odpovědi
Jambalaya

Čistě teoreticky, ve výpočtu nejsou zohledněny odčitatelné položky a slevy na dani a minimální odvody.
paušální výdaje (nevíme, jakou živnost máte a tedy nevíme, jakou výši paušálu použijete)
Daň z příjmu =
(360 – paušál %) x 15%
SP a ZP bez nemocenské =
(360 – paušál %)/2 × 42,7%