annas

Zajímá mě,zda jsou papírové peníze opravdu papírové?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
vagra

Bankovky Eura jsou vyrobeny z papíru z bavlněných vláken, takže nikoli z celulózy.
Kanadská národní banka chce v letošním roce uvést do oběhu bankovky polymerové, které déle vydrží a hůře se padělají.
Prvním státem bez papírových bankovek byla Austrálie v roce 1996, následovaly ji Nový Zéland, Bermudy, Brunej, Papua Nová Guinea nebo Vietnam. V Evropě je jedinou takovou zemí Rumunsko, které s plastovými bankovkami experimentuje od roku 1999, nyní používá již druhou generaci polymerových bankovek.

Zdroj: zkráceno z-http://kolecko­.blog.cz/en