annas

Zajímá mě,zda jde jen o fantazii,legendu nebo skutečnost v souvislosti s podzemní říší zvané Agharta?

Nejlepší odpověď
BEAES

Těžko říct, není to ještě prozkoumané…
Zelený přísvit
Přesně totéž tvrdí stará legenda o podzemní říši Aghartě, které dnes
málokdo věří. Legendu přivezli do Evropy z Asie počátkem 20. století
cestovatelé Ferdinand Ossendowski a Nikolas Roerich. Je prý to obrovský
systém podzemních chodeb a tunelů částečně přirozeného a částečně
umělého původu rozkládající se pod Mongolskem a Tibetem. Není tam
absolutní tma, jak bychom se mohli ze zkušenosti domnívat, ale podzemní
prostory Agharty jsou prý osvětleny zvláštním nazelenalým světlem, které
vyzařuje přímo ze stěn a stropů jeskyní. Je tam tedy možno žít bez
instalace umělého osvětlení a mohou tam dokonce růst i rostliny. Původ
tohoto světla nebyl objasněn, říká se však o něm, že ovlivňuje tok času.
Obyvatelé Agharty jsou prý potomci velice staré civilizace, která se
stáhla do podzemí po obrovské katastrofě, která v dávných dobách
postihla naši Zemi. Ossendowski se dozvěděl od tehdejšího mongolského
vládce, že to jsou mírumilovní a učení lidé vládnoucí vysokým stupněm
magického umění. Podle některých dnešních badatelů jsou agharťané
potomci velice staré civilizace ze zničené Atlantidy a Lemurie, možná
návštěvníci z kosmu, kteří se uchýlili pod zemský povrch před mnoha
tisíci lety. Všichni se ale shodují v tom, že tato neznámá rasa má
obrovské znalosti a ovládá tajné síly. Agharťané dokážou například
uvolnit vnitřní sílu „vril“, ukrytou v každém člověku. Touto silou jsou
prý poháněny i zvláštní létající stroje „vimanas“, ve kterých v podzemí
cestují. Stroje se občas objeví i na naší obloze, protože občasné
kontakty s vybranými lidmi na povrchu Země jsou neustále udržovány.
Létající talíře, které občas vzrušují veřejnost, k nám tedy možná
nepřilétají z dalekého vesmíru, ale z hlubin naší Země.

Zdroj: http://novaze­me.ning.com/pro­files/blogs/pod­zemni-rise-agharta

Další odpovědi
vagra

Teorie duté Země je známá a nedá spát fantasy spisovatelům ani vědcům. Kdesi prý existuje podzemní říše zvaná Agharta plná světlovlasých, velmi inteligentních lidí.
Někteří badatelé tvrdí, že je naše planeta dutá. Prohlubně a trhliny by mohly měřit až několik stovek kilometrů! A právě v nich prý může existovat nějaká forma života…
Kde jsou vstupy do těchto podzemí?
Jedni říkají, že kdesi v Antarktidě, další že na severním pólu a jiní, že pravé místo je v Tibetu, Peru či na hoře Mount Shasta v Kalifornii.
Existuje prý několik jedinců, kteří se tam dostali. Problém je pouze v tom, je již nikdy nikdo neviděl!
V australské poušti Nullarbor objevili hledači v jedné strži podivný kráter.Z kráteru pokračoval šikmo dolů tunel. Naprosto hladké stěny byly pokryty zeleně fosforeskující látkou. Asi po pěti kilometrech chůze se dostali do obrovského dómu; jeho rozměry nedokázali odhadnout.
Z nitra země se ozval bzučivý zvuk a vzápětí se ve světle jejich lamp objevil obrovský živý ještěr.Dostali strach a raději se vrátili.
Příští noc zahlédli na obloze nad kráterem jasné světlo prudce stoupající vzhůru. Bylo to UFO, nebo helikoptéra?Tyto otázky zůstaly nezodpovězeny, neboť další, lépe vybavená expedice už ono místo s kráterem nenašla.
Tak fakt nevím…

Zdroj: zkráceno z-http://kvety.a­tlas.centrum.cz/za­hady/2011/2/26­/clanky/tajna-rise-adolfa-hitlera-mela-byt-v-podzemi/

tom004

Zkuste odkaz na p. Ivana Mackerleho. Pán je uznávaný záhadolog.

Zdroj: http://www.mac­kerle.cz/aghar­ta/