Zajímá mě váš názor ohledně změny termínu dostihu Velká pardubická.

Nemusíte být fanouškem VP nebo jejím odpůrcem. Jedná se mi o váš názor na udržování tradic. VP je mezinárodní sportovní podnik se světovým renomé. Podobně je na tom Zlatá přilba, plochodrážní motocyklový závod. Oba tyto sportovní podniky se konají v Pardubicích. Dostih se jezdí od r.1874, tedy vlastně už třetí století. K VP patří tradice dostihové neděle a každá druhá říjnová neděle patřila tradičně tomuto nejtěžšímu crossu na světě. Letos kolidoval tento termín s pořádáním Zlaté přilby a pořadatelé dostihu ustoupili a dostih se uskuteční vyjímečně v sobotu. Co si o tomto počínání a ústupku pořadatelů VP myslíte?

Nejlepší odpověď
honza19hk

No pokud ten závod nezruší uplně,tak mě to špatné nepřijde.2 velké závody v jednom dni a v jednom městě je napr. Už při VP je město ucpané a přidat k tomu motorky,tak doprava zkolabuje uplně. Ale jinak já radši Trucktrial-už jenom protože ho také jezdím-hlavně Mohelnici,Ujko­vice,Drnovice,at­d…Taky pěkná podívaná.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že změna termínu ani nepoškodí renomé a ani ve větší míře nebude vadit příznivcům. Jsem sice pro zachovávání tradic a ctít činy našich předků, alev tomto případě to je zřejmě nevelký kompromis, který nijak nuškodí.

Ar

Oni oba podniky mají slušnou historii. Bohužel letos se to sešlo na jeden víkend a pradvěpodobně „ustoupil“ ten který mohl snadněji . Je jasné, že VP je starší než ZP (v té době by mohli po okruhu běhat tak pěšky) :) , přesto by byla škoda o některý z těchto podniků přijít tak jako třeba o PBW.