Džanička

Zajímá mě jak člověk pozná důchodce bez dědiců..

Možná moje otázka zní zvláště ale opravdu mě to zajímá. Tady u náš ve městě žije několik důchodců kteří nemají žádné žijící příbuzné. Vlastní domy, pozemky, auta, chaty apod. Zjistilo se že k nim přivandrovalo několik pochybných existencí, o kterých se tady prostě ví že jim jde o pozůstalost.. Chodí jim nakupovat, pomáhat doma atd. Nikdy je tady nikdy nikdo neviděl, jsou to úplně cizí lidé. Řekněte mi jak je možné že o těch starých lidech vědí. Jak to vůbec zjistí že nemají nikoho kdo by po nich dědil.. Tohle nám tady teda hlava nebere asi nikomu kdo ty staroušky zná..

Nejlepší odpověď
anonym

Jde o základní instinkt mrchožroutů. Je naprosto jedno zda se jedná o supy, hyeny nebo tyhle prazvláštní existence.
Mají neomylný čich na prachy a na vhodnou příležitost.
Kdo si chce všímat určitých informací, ten si je prostě zjistí. Zloději také nechodí krást do domácností chudáků.

Další odpovědi
mosoj

Svinstvo podporované státem !

Podle nového Občanského zákoníku může majitel nemovitosti sepsat dědickou smlouvu s kýmkoliv se mu zachce . I z cizí osobou. Tuto smlouvu musí podepsat obě strany a je zrušitelná zase jenom oběma stranami.
O sepsání této smlouvy nemusí nikomu ze zákonných dědiců říkat. Takže až zemře, muže se klidně manželka dovědět že z manželovo podílu nedědí nic a tento podíl dostal naprosto cizí člověk (třeba milenka). Takto může zůstavitel udat celých 75 % svého podílu !!
Svinstvo největšího kalibru.

Dochy

Pokud o ty lidi opravdu pečují a nijak je neohrožují, pak bych to neřešil. V tom případě si i to dědictví zasloužili. Mohl se o ně postarat „někdo vhodnější“, ale neudělal to…