Zajímá mě, co přesně znamená zkratka VIP děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Zkratka V.I.P. bývá používána k označování velmi důležitých osob (Very Important Person), které na veřejných akcích požívají určitých výhod a na které se soustřeďuje pozornost médií (a ochranek).
Doplňuji:
http://park.cz/to-bylo-tenkrat-aneb-vip-po-peti-letech/

Další odpovědi
1popelka1

VIP – very important person – velmi důležitá osoba

panenka

Very Important Person, velmi důležitá osoba, prominent, označení používané v obchodním, a politickém styku

Zdroj: http://www.slovnik-cizich-slov.net/vip/

Iveťák

VIP neboli „Very Important Person“ v češtině znamená Velmi důležitý člověk

anonym

VIP – už i „česky“ = Vipák.

annas

Vidím, Bubco, že ovládáte i slovník mládeže.
Samozřejmě že toto slovo používá nejen mládež.

Ale nevěděla jsem, že vipák je pojem, které patří i do budhismu. Každá bytost, která se narodila do světa budhismu, je výsledkem něčeho, co bylo dřív: je plodem (následkem minulých činů) – vipáka, nebo záměrným činem – karma. Toto je učení na základě příčiny. Když nějaká bytost zemře, vznikne příčina pro zrození nové bytosti.