Lantrr

Zájezd x Soustředění (viz. doplňující informace).

Dobrý den Pročetl jsem si toto: http://www.mmr­.cz/getmedia/d45d7c51-6ec8-4b54-9d2b-5c36a6810be1/I-dil-NE-X-Opravnene-podnikani-v cestovnim-ruch.pdf a podle toho jsem došel k závěru ,že když zorganizuji (sportovní) soustředění (třeba pro můj klub bojových sportů) ,pro které zajistím dopravu, pobyt a doplňkové služby (jídlo, nějaké prohlídky) a celkovou cenu toho pak sečtu a budu souhrně učtovat a nabízet možným učístníkům (členům/cvičencům mého klubu bojových sportů) ,jde tedy o nabízení zájezdu ,které může nabízet jenom Cestovní kancelář (koncesovaná živnost) ? Jestli tomu tak opravdu je, příjde mi to padlé na hlavu…
Doplňuji:
Odkaz:
http://www.mmr­.cz/getmedia/d45d7c51-6ec8-4b54-9d2b-5c36a6810be1/I-dil-NE-X-Opravnene-podnikani-v-cestovnim-ruch.pdf

Odpovědi
Hamon

Pokud není soustředění předmětem podnikatelské činnosti, pak se, podle mého, na ně zákon nevztahuje, viz § 1, odst. 2, písm. b). Nejsem právník a můj výklad nemusí být správný.

ivzez

Zkuste si znovu pročíst poslední tři odstavce na straně 10 a příklady ze strany 11. Podle nich není zájezdem pokud uvedené služby nabídnete vlastním členům (míněno vč. rodinných příslušníků) a pokud je budete nabízet za cenu přímých nákladů (nesměl byste připočíst organizační náklady – např. plat toho, kdo bude akci zařizovat nebo vedoucího soustředění).

Učila jsem několik let na SŠ, škola organizovala seznamovací pobyty pro první ročníky, lyžařský výcvik pro druhé ročníky, a pár jedno- až dvoudenních akcí v průběhu roku a nikdy jsme neměli problém s tím, že bychom pro žáky nesměli nic zařizovat bez koncese CK.

Sportovní klub by na tom podle mne měl být podobně jako školy, skaut
či jiné podobné organizace (neorganizujete zájezd za účelem zisku).

Ale pokud chcete mít jistotu, obraťte se přímo na ACKCR.
Kontakt najdete na poslední stránce odkazované brožury
(abych zde zbytečně nedělala reklamu).