gagu

zahřívání pomalou jízdou

Jakou rychlostí km/h se myslí pomalá jízda na zahřátí dieslu a jak dlouho se má jet pomalu?

Nejlepší odpověď
hujer

Zahřívání motoru auta by mělo probíhat při nižších otáčkách. Vyčkat, až se otevře termostat. Né hned vyrazit jako šílenec. I když toto platilo dříve, dnes jsou motory trošku dále.
Zahřívání motoru u stojícího auta, nevím, jestli je úplně to správné. Nedoporučuji…

Další odpovědi
lemra@lina

U moderních automobilů nenechávat motor běžět jen tak na prázdno! Nejedná se o zahřání motoru, ale hlavně oleje a také katalyzátoru to dobře nedělá.
Nemyslí se jízda pomalá co se týká rychlosti, ale jedná se o to, že nebudete moc motor vytáčet než se olej dobře prohřeje, což poznáte dle teploty motoru (nemáte-li teploměr oleje).

COVERENDER

PODOTÝKÁM K JEDNÉ Z ODPOVĚDI ZE ZAHRÁTI MOTORU POTAŽMO I OLEJE SE NEDA ODVODIT OD TEPLOTY VODY (JESTLI TO TAK BYLO MYŠLENO) PROTOZE VODA SE OHŘEJE MNOHEM DRIV NEZ OLEJ NA SVOU PROVOZNÍ TEPLOTU. CO JSEM VZDYCKY ČETL TAK MOTOR JE OPTIMÁLNĚ ZAHRÁTY PO 20 KM. V ZIMĚ MOZNA VIC… URCITE BYCH ALE NEOMETAL OD SNĚHU NASTARTOVANE AUTO. NA VOLNOBĚH NEMA OLEJ TAKOVY TLAK A CHLADNÝ MOTOR DOBRE NEMAŽE…

de-vil

Myslí že na rychlosti nezáleží. Nejlepší je to asi v zimě, když auto parkuje venku, nejdřív se nastartuje a pak se z auta v klidu omete sníh. Jinak zahřívat se nemusí, od toho jsou tam žhavící svíčky.