novaky

zahraniční policisté

Dobrý den,
vycházím z tohoto článku http://www.re­flex.cz/clanek/zpra­vy/54471/dansti-studenti-budou-v-praze-nosit-pasky-urcujici-zda-mohou-pit.html
Může být smyšlený nebo ukazuje na naivitu úředníků nebo se pletu.
Článek pojednává o opatření proti zahraničním vandalům.

Cituji: Dánští policisté podle Hulana přijeli do Česka uplatňovat své právo. Pokud dánští turisté něco provedou, prioritně je převezeme na konkrétní místo, kde budou k dispozici dánští policisté, a oni již provedou opatření v souladu s jejich zákonem," dodal Hulan.

Cituji: Dánští policisté podle něj letos českým kolegům vyhověli například v tom, že přijeli ve svých uniformách a budou se účastnit řešení problémů.

1 otázka) podle mě by turisté, byli hloupí, kdyby se chovali podle zákonů své země. Myslím si to správně?
2 otázka) Může u nás vykonávat službu zahraniční uniformovaný policista?
Celý je to divný…

Nejlepší odpověď
Drap

Nevidím na tom až nic tak nezvyklého. Zahraniční turisté by samozřejmě měli dodržovat zákony hostitelské země, současně by však neměli porušovat zákony své země.
Pokud je dohodnuta taková mezinárodní spolupráce, tak může určitou službu, či pouze jen určitou část, vykonávat i zahraniční uniformovaný policista. Většinou však je služba vykonávana za účasti naší policie.. Obdobná dohoda je třeba s policií německou, kdy při pronásledování automobilu, mohou pokračovat v pronásledování na našem území, přičemž při tom současně informují naší stranu.

Další odpovědi
cukrar

  1. to nemusí být hloupí, proč si to maslíte?
  2. ano, může, zrovna tak, jako naši policisté v Chorvatsku.