Frckar

Zahraniční dobrovolné jednotky Waffen SS

Je pravda, že za druhé světové války bojovaly ve službách třetí říše zahraniční dobrovolné jednotky? Přesněji u Waffen SS? Mělo se údajně jednat o slovany a dokonce i o asiaty, je to pravda? díky

Nejlepší odpověď
dědapetr

Waffen-SS (česky: Zbraně SS, respektive Ozbrojené SS) byly jednotky SS, určené k běžným vojenským operacím. Představovaly zvláštní a cizinecké jednotky nacistické armády, zahrnovaly přibližně 950 000 mužů, většinou dobrovolníků. Byly vedeny Heinrichem Himmlerem. V norimberských procesech byly pro válečnou krutost prohlášeny za zločineckou organizaci. Vyvinuly se z dvousetčlenné jednotky Hitlerovy osobní ochranky (die SchutzStaffel der NSDAP, odtud zkratka SS) ještě v dobách, kdy Hitler nebyl kancléřem, ale pouze vůdcem NSDAP v roce 1929.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Waf­fen-SS
Doplňuji:
Historie a složení jednotek Waffen-SS, německých a
dobrovolnických formací evropských národů v těchto
jednotkách a životopisy jejich velitelů v letech 1939 – 45.

http://freiwi­lligen.sweb.cz/DOB­ROVOLNICI/hlav­ni.htm

Další odpovědi
led

Ano, bolo to viac než 20 divízií.
chorvatská, ukrajinská, lotyšská, estonská, albánská, holandská, maďarská, vlámská, walónska, talianská, ruská, bieloruská, francúzska
Môžem vás potešiť, Česi a Slováci boli pre Nemeckú ríšu krajne nespoľahliví

Doplňuji:
V odkaze od DědaPetra
http://cs.wiki­pedia.org
na konci dokumentu po kliknutí na jednotlivú divíziu máte dosť večerpávajće údaje.

chudst

O tom jsem slysel, ale podrobnosti nevim. Kazdopadne predpokladam, ze to bude pravda, vzdy se nasli i zahranicni dobrovolnici, kteri sympatizovali se Treti risi a kteri za ni dobrovolne bojovali. Jen si absolutne nemuzu vybavit, jestli to bylo i v dobe valky, nebo jeste pred ni, ani na konkretni udalost. Ale 100% jsem o tom cetl nebo videl v nejakem z nekolika desitek dokumentu, ktere jsem shledl. Pokud ma nekdo presnejsi informace, budu za ne rad.

Doplnena: fajn, dedapetr to trosku priblizil, ale porad bych bral trosku konkretnejsi udaje, o cizineckych dobrovolnicich v SS je tam jen zminka.
Doplňuji:
Vyborne, dedopetre, mockrat dekuji!

Mad

S německou armádou bojovali i Francouzi, Belgičené, Holanďané. Měli německé uniformy, jen na rukávu měli vyšitou svou národní příslušnost.S ar­mádou se dostali až před Moskvu.

jendahun

Jenom doplním,že hodně jich bylo naverbováno v zajateckých táborech,tak se tam dostali i Angličané.Byly to elitní jednotky,kde nejhorší prohřešek byl zbabělost v boji,tito pak končili u trestných praporů wehrmachtu(pokud nebyli popraveni ihned) a tam byli prakticky odsouzeni k smrti.Jednak u wehrmachtu byli tito vojáci velice neoblíbeni a také byli nasazováni do předem ztracených bitev.Himmler chtěl vytvořit samostatný stát pro veterány SS.